נתיבי מידע - משרד חקירות פרטיות
  עברית   English
מודיעין עסקי
אישות / גרושין
מצלמות במעגל סגור
איתור אנשים
גרסה להדפסה
הצטרף לרשימת התפוצה
 דוא''ל
עדכונים
 
 

סיפור חודשי

בין בגידה ל"חדירה לתחום הפרט".

 

זוגיות הינה מערכת יחסים מורכבת ואישית. יש הגורסים כי בגידה בבן או בבת זוג הפכה בשנים האחרונות לדבר שכיח ומקובל . ע"פ נתונים סטטיסטיים  בלמעלה מ50%  מהזוגות קיימות בגידות. בלי שום ספק, הצד הנבגד יהיה  תמיד זה שפגוע , אך עם זאת חשיפת האמת הינה צורך בסיסי ולעיתים גם בלתי נשלט, צורך שעלול לעיתים אף להביא להיפרדות של בני הזוג. תיעוד בן / בת הזוג שהושג ללא שמירה על החוק עלול להיחשב כעבירה על "חוק הגנת הפרטיות" ,קרי עבירה שגוררת בגינה עונש. בין הרצון לחשיפת בגידה ובין "חוק הגנת הפרטיות " וחוק "כבוד יסוד האדם וחירותו"  עומדים כיום משרדי החקירות. מחד, חובתם  לספק ללקוח את השירות הטוב ביותר - חשיפת האמת באופן ברור וחד משמעי, ומאידך,  חדירה ל"תחום הפרט" עשויה להתבצע תוך עבירה על החוק.

לפיכך, רק משרד חקירות  מיומן בביצוע  חקירות אישות יוכל לאמת את החשד לבגידה או הפרכתו  על ידי ביצוע מעקב וחקירות אחרות והבאת מידע אמין תוך מניעת פגיעה בצנעתו של הפרט.

בגידה  מוגדרת כהפרה של אמון,  חוסר נאמנות וחוסר יושר. בקיצור, כמעט כל מה שהוא לא מונוגמיה. מכאן שבגידה נתפסת לרוב כקיום יחסי מין או קשר אחר  מחוץ למסגרת הנישואים ללא ידיעת בן/בת הזוג.

מחקרים מראים כי לצורך הבגידה קימות מספר סיבות עיקריות וביניהן חוסר כלשהו  בשגרת חיי הנישואים, אובדן תשוקה  רגשית, יחסי מין משעממים ובלתי מספקים, חוסר יכולת לעמוד בפיתויים, סכסוך בין בני הזוג, בעיות כלכליות, העדר התאמה בין בני הזוג, ועוד.

ישנם מספר סוגי בגידות חלקן במעורבות רגשית כזו או אחרת וחלקן כאקט מיני בלבד. 

לקוח/ה המבקשים לבצע מעקב אחר בן/בת הזוג, חייבים לדעת בעוד מועד מה בכוונתם לעשות עם המידע שיקבלו. לעיתים מדובר בחשד סרק, זה המצב האידיאלי, אולם במקרים אחרים יש  לשקול  ולתכנן לעתיד - האם רצוננו פירוק התא המשפחתי או בשיקומו.

במידה והוכחה הבגידה תמיד יהיה  לבן/בת הזוג הנבגד יתרון במאבק הגרושין.

מידע שהושג תוך עבירה על החוק עלול לסבך את מזמין החקירה ואת משרד החקירות. מעבר לכך עתידו  שייפסל על ידי בית המשפט לענייני משפחה  או בית הדין הרבני כראייה.

לא כל משרד חקירות יודע לבצע מעקבים וחקירות אחרות לאימות בגידה. מדובר בהתמחות לא פשוטה, עבודה קשה ולא זולה בכלל. כשבאים לבחור את משרד החקירות יש לבדוק רישיון תקף של בעל המשרד לקיום משרד חקירות והעסקת חוקרים מורשים. אולם לא כל מי שמחזיק ברישיון יודע ומסוגל לבצע עבודה מקצועית שתכליתה התמחות בתחום המעקבים.

משרדי החקירות והחוקרים הפרטיים פועלים תחת פיקוח של משרד המשפטים. על פי חוק, רק מי שמחזיק רישיון לניהול משרד חקירות רשאי לקבל עבודה ישירות מהלקוח. לחוקר פרטי אסור על פי חוק לבצע עבודה ישירות עבור הלקוח אלא רק עבור בעלי משרדי החקירות.

חשוב שכל מעקב יתבצע בניהולו של בעל משרד החקירות, לו יש את הניסיון הרב ביותר. לפני התחלת העבודה יש לבצע הכנה מדוקדקת של השטח  ודרכי פעילותו של החשוד. חוקר שיוצא למעקב צריך כל הזמן להתאים את עצמו לתנאי השטח לשקול שלושה צעדים קדימה. כל טעות עלולה לחשוף אותו, לאבד את החשוד וחמור מכל לעבור על "חוק הגנת הפרטיות".  

צילום החשוד תוך מעשה הבגידה נתפס כדובדבן שבקצפת, אולם טעמו יכול להיות מר מאוד אם בוצע תוך חדירה ל"תחום  הפרט" מאחר והוא יביא לפסילת הצילום כראייה "מפלילה".

 

 

 

 

חברת חקירות
חברות חקירות
מעקבים
מעקב גירושין
מעקב אישות

בלש פרטי

חקירות קניין רוחני
מודיעין עסקי
חקירות ביטוח
חקירות פליליות
חוקרים פרטיים
חקירות זיופים

כל הזכויות שמורות לנתיבי מידע © משרד חקירות

עיצוב אתרים ע"י עיצוב אתרים